Przejdź do treści

Gala Laureatów Dobrodziej Dzieci

Dołączyliśmy do grona „Dobrodziej Dzieci” i mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Gali Laureatów Dobrodziej Dzieci w Dworze Artusa w Gdańsku 3 czerwca 2024 r. W Gali wzięli udział m.in. Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, posłanki i posłowie, przedstawiciele władz samorządowych i biznesu. Galę poprowadzili prof. Bogusław Pacek oraz Katarzyna Rogalska.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Gdańskie Stowarzyszenie „Jaś i Małgosia” i Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, które prowadzą akcję wspierania dzieci, które najbardziej potrzebują pomocy.
Ważną grupą docelową tej działalności są dzieci z niepełnosprawnościami oraz te, które wychowują się w rodzinach cierpiących biedę, których rodziców nie stać na spełnienie choćby podstawowych marzeń swoich pociech. Jak mówią inicjatorzy: ” Zbieramy środki finansowe i rzeczowe celem ich przekazywania instytucjom i rodzinom z dziećmi, które najbardziej potrzebują takiej pomocy.
Liczymy na darowizny firm, instytucji, organizacji i pojedynczych ludzi owielkim sercu, których nazywamy Dobrodziejami.
Utworzyliśmy Kapitułę Nagrody i nagrodę „Dobrodziej dzieci” dla firm, organizacji, instytucji i osób prywatnych, które wyróżniają się w działaniach na rzecz potrzebujących dzieci oraz okażą dzieciom najwięcej serca”. Wspieramy i my.