Przejdź do treści

Nasza historia

Dzwon Pokoju w Warszawie, lata dziewięćdziesiąte XX w.

W czasie pierwszej wizyty J.Ś. XIV Dalajlamy w Polsce, w 1993 r. podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim, wręczyliśmy Dalajlamie Medal Pokoju za działanie bez używania przemocy.

W 1994 r. na zaproszenie księżnej Marii Sapieżyny ze Zdziechowskich, włączyliśmy się w projekt budowy Oddziału Onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka na warszawskiej Woli. Symbolicznym kamieniem węgielnym był umieszczony tam Słup Pokoju. Obok niego książę Michał z Kentu posadził dąb dający nadzieję na rozwój tego projektu, który jest kontynuowany do tej pory.