Przejdź do treści

Aktualności i wydarzenia

Dni Kultury Japońskiej 24-26 maja 2024 r. w Szczebrzeszynie.

Z okazji obchodów 35 lecia Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu w Szczebrzeszynie zostaliśmy partnerem tego wydarzenia, podczas którego został m.in. odsłonięty Słup Pokoju. Imprezie towarzyszyły pokazy sztuki łuku i miecza, ceremonia herbaciana w intencji pokoju, wystawa sztuki malowania tuszem sumi-e Mariusza… Czytaj dalej »Dni Kultury Japońskiej 24-26 maja 2024 r. w Szczebrzeszynie.

I MISTRZOSTWA EUROPY w arytmetyce mentalnej i technice liczenia na sorobanie 27.04.2024 r.

Jako partner wydarzenia wzięliśmy udział w I MISTRZOSTWACH EUROPY w arytmetyce mentalnej i technice liczenia na sorobanie.  W jednym miejscu, w jednym czasie spotkali się nastoletni rachmistrzowie, którzy dokonali spektakularnych obliczeń na japońskim sorobanie i w pamięci i wyłoniliśmy najszybszych w… Czytaj dalej »I MISTRZOSTWA EUROPY w arytmetyce mentalnej i technice liczenia na sorobanie 27.04.2024 r.

„Notatki Japońskie” w Łodzi

Podczas XVII Dni Japońskich w Łodzi w dn. 20-21 kwietnia 2024 r. na Uniwersytecie Łódzkim, będzie prezentowana po raz kolejny wystawa fotografii autorstwa Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego, która była poprzednio pokazywana w Warszawie oraz w Gdańsku.

Przepych i asceza, wędrówka po Japonii z Joanną Zakrzewską 15.03.2024 r.

W Oliwskim Ratusza Kultury w Gdańsku odbyło się spotkanie z dr Joanną Zakrzewską autorką książki „Przepych i asceza. Przewodnik po tradycyjnej architekturze Japonii” która była pretekstem do rozmów o Japonii, do dzielenia się fascynacją tym krajem, do odbycia wędrówki do… Czytaj dalej »Przepych i asceza, wędrówka po Japonii z Joanną Zakrzewską 15.03.2024 r.