Przejdź do treści

Aktualności i wydarzenia

I MISTRZOSTWA EUROPY w arytmetyce mentalnej i technice liczenia na sorobanie 27.04.2024 r.

Jako partner wydarzenia zapraszamy do udziału w I MISTRZOSTWACH EUROPY w arytmetyce mentalnej i technice liczenia na sorobanie.  W jednym miejscu, w jednym czasie spotkają się nastoletni rachmistrzowie, którzy dokonają spektakularnych obliczeń na japońskim sorobanie i w pamięci a my wyłonimy… Czytaj dalej »I MISTRZOSTWA EUROPY w arytmetyce mentalnej i technice liczenia na sorobanie 27.04.2024 r.

„Notatki Japońskie” w Łodzi

Podczas XVII Dni Japońskich w Łodzi w dn. 20-21 kwietnia 2024 r. na Uniwersytecie Łódzkim, będzie prezentowana po raz kolejny wystawa fotografii autorstwa Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego, która była poprzednio pokazywana w Warszawie oraz w Gdańsku.

Przepych i asceza, wędrówka po Japonii z Joanną Zakrzewską 15.03.2024 r.

W Oliwskim Ratusza Kultury w Gdańsku odbyło się spotkanie z dr Joanną Zakrzewską autorką książki „Przepych i asceza. Przewodnik po tradycyjnej architekturze Japonii” która była pretekstem do rozmów o Japonii, do dzielenia się fascynacją tym krajem, do odbycia wędrówki do… Czytaj dalej »Przepych i asceza, wędrówka po Japonii z Joanną Zakrzewską 15.03.2024 r.

Podziękowanie z Goi Peace Foundation, Tokio

Podobnie, jak w poprzednich latach wspieraliśmy promowanie konkursu na esej dla młodzieży oraz ocenialiśmy nadesłane prace do The Goi Peace Foundation. W podziękowaniu za wsparcie otrzymaliśmy certyfikat od Prezesa Fundacji Goi pana Hiroo Saionji.

Dyplom dla prof. Jolanty Młodawskiej – Bronowskiej

Uczestniczyliśmy we wspaniałej uroczystości wręczenia dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych Japonii dla prof. Jolanty Młodawskiej – Bronowskiej przez J.E. Ambasadora Japonii Miyajima Akio. Dyplom został przyznany za wieloletnie krzewienie kultury Japonii w Polsce. Gratulacje!