XIX Dni Japońskie na Uniwersytecie Łódzkim, organizowane przez Stowarzyszenie Klub Yakumo-goto i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ odbyły w dniach 25–26 kwietnia 2026 roku w Auli T1 Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, ul. Rewolucji 1905 roku, 39.
W wydarzeniu wziął udział m.in. J.E. Kono Akira Ambasador Japonii, Jolanta Skrzydlewska Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Łodzi, przedstawiciele UŁ, firm japońskich i sponsorzy.
Ta cykliczna, coroczna konferencja popularnonaukowa poświęcona jest pogłębieniu wiedzy o kulturze, nauce, gospodarce i społeczeństwie Japonii. Dwudniowy program obejmuje wykłady, warsztaty i pokazy, które odbyły się w 300-osobowej amfiteatralnej auli, a także wystawy prezentowane w przyległej przestrzeni. Na stoiskach handlowych można było nabyć literaturę japońską, albumy i książki o sztuce Kraju Kwitnącej Wiśni, przedmioty użytkowe i dzieła artystyczne. Fundacja Heiwa jest partnerem tego wydarzenia.