Przejdź do treści

Wernisaż wystawy fotografii „Notatki japońskie”

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju miał miejsce wernisaż fotografii „Notatki japońskie” autorstwa Agnieszki Kmieciak oraz Jacka M. Kozłowskiego w Służewskim Domu Kultury. Na spotkaniu obecni byli m.in. Radca Ambasady Japonii p. Tajima Akira oraz Attache Kulturalny Ambasady Japonii p. Kenichi Kojima.

Notatki, to luźne zapiski w formie fotografii z wędrówek po Japonii, ze spotkań z ludźmi, wspomnienia dźwięków, kształtów i zapachów. To zmieniające się na przestrzeni bez mała 30 lat, jakie minęły od  pierwszej podróży autorów do Japonii, odczucia, fascynacje i emocje. To rozrzucone kartki papieru, zapiski mijającego czasu. Trwające setki lat świątynie, ogrody zmieniające się wraz z porami roku, omszałe kamienie, ludzie, których już nie ma. Zapis minionego czasu, fragmentu życia autorów wystawy.

Wystawa powstała przy wsparciu Ogrodu Japońskiego Siruwia w Karkonoszach i jest objęta patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański, Fundacji Heiwa, Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i będzie dostępna do 26 października 2023 r.